SOLEC ZDRÓJ - siarka

Share

Solec Zdrój to niewielkie uzdrowisko nizinne położone w odległości 25 km od Buska. Miasteczko leży na obrzeżach Niecki Niedzianskiej . Zawartość siarkowodoru (popularnej siarki) w wodach mineralnych wynosi 100mg/l i

pod tym względem Solec zajmuje pierwsze miejsce wśród polskich uzdrowisk. Uzdrowisko posiada rozległy park zdrojowy z atrakcyjnym drzewostanem. Baseny , sauny ,komfortowe pokoje , znakomite jedzenie sprawiają , ze jest to miejsce doskonałe do wypoczynku i regeneracji organizmu.

Malinowy Zdrój – Solec SPA, Hotel
Jest to komfortowy, trzypiętrowy obiekt o wysokim standardzie, są windy.
Hotel posiada 105 pokoi:
* pokoje 1-osobowe
* pokoje 2-osobowe
* apartamenty
Pokoje są klimatyzowane, wyposażone w łazienkę, TV - SAT, radio, telefon, łącze internetowe, mini lodówkę , sejf oraz balkon. Z każdego balkonu rozciąga się wspaniały widok na Zalew Solecki lub Park Zdrojowy.
Mając na względzie komfort gości, strefa lecznicza, rekreacyjna oraz centrum SPA znajdują się w tym samym budynku co część hotelowa. KRYTY BASEN

Pakiet  Uzdrowiskowy
min. 7 nocy max. 13 nocy

Pakiet  łączący  pobyt typowo uzdrowiskowy z regeneracyjnym.
Konsultacja lekarska w pierwszych dniach pobytu gwarantuje uzgodnienie zabiegów dla każdego Gościa indywidualnie.

Pakiet Uzdrowiskowy zawiera:

· 3 posiłki dziennie (śniadanie i kolacja bufet, obiad do wyboru z dań proponowanych)

· 4 zabiegi lecznicze do wyboru z listy zabiegów w pakietach leczniczych

· konsultację lekarską

· basen z hydromasażami,aerobik w basenie

· sauny (parowa, fińska, ziołowa) i tepidarium, zewnętrzne jacuzzi, szlafroki kąpielowe

Cena pakietu za dobę od osoby:

1 osob.          430 zł

2 osob.          325 zł

Apart.           930 zł

Przy pobycie 14 noclegów i więcej

1-osob.            380 zł

2-osob.            279 zł

Apart.              880 zł


W Solcu-Zdroju natura podarowała chorym i cierpiącym cudowne lekarstwo w postaci źródła "Malina" o niespotykanym w Polsce i poza granicami kraju stężeniu związków siarki.

Najsilniejsza woda siarczkowa na świecie jest niezastąpiona w leczeniu  chorób:

 • choroby zwyrodnieniowe stawów biodrowych, kolanowych, kręgosłupa
 • reumatoidalne zapalenie stawów
 • gościec łuszczycowy
 • zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa ( ZZSK )
 • dyskopatie
 • fibromyalgie
 • osteoporozę
 • chorobę niedokrwienną kończyn dolnych
 • choroby skóry : łuszczycę, łojotok, blizny po oparzeniach i pooperacyjne
 • choroby neurologiczne: rwy kulszowe i barkowe, niedowłady
 • powikłania cukrzycy : angopatie i neuropatie
 • stany pourazowe narządów ruchu: po złamaniach, zwichnięciach, urazach sportowych, "bolesny bark" , "łokieć tenisisty"
 • nerwice wegetatywne

 

Wg klasyfikacji jest to silnie zmineralizowana woda chlorkowo-sodowa (solanka) siarczkowa, bromkowa, jodkowa, borowa o zawartości aktywnych związków siarki ok. 900 mg /l. Nowatorski system przygotowania wody do zabiegów spowodował, że nie traci ona swoich właściwości leczniczych w przygotowanej kąpieli. Transport ze źródła i przygotowanie do zabiegów bez dostępu powietrza zabezpiecza przed wytrącaniem się czarnych siarczków i woda pozostaje klarowna i żółta tak jak występuje w naturze. Stosowana jest w odpowiednich stężeniach do kąpieli leczniczych, irygacji ginekologicznych i w kuracji pitnej.
Siła oddziaływania zabiegów zależna jest od stężenia związków czynnych w wodzie kąpielowej i wielkości powierzchni wchłaniania czyli powierzchni ciała. Uznaje się że wchłonięciu ulega 10% siarki zawartej w wodzie siarczkowo- siarkowodorowej słonej. Im wyższe stężenie roztworu tym większa wchłanialność. Wykorzystanie w leczeniu źródeł wód leczniczych zawierających wysokie stężenia czynnych związków siarki może nam zapewnić lepsze efekty leczenia uzdrowiskowego.

Woda siarczkowa ma działanie wielokierunkowe. Działa miejscowo i ogólnie.

Działanie miejscowe:
w kontakcie ze skórą zmiękcza, uelastycznia i złuszcza powierzchowne warstwy naskórka, hamuje procesy chorobowe, działa przeciwgrzybiczo, a także ułatwia regenerację i odnowę chorego naskórka.

Działanie ogólne:
wchłonięta przez skórę powoduje przemiany biochemiczne i hormonalne. Działa przeciwzapalnie i przeciwreumatycznie, wnika do uszkodzonych chrząstek stawowych, więzadeł, ścięgien i odbudowuje je. Usuwa zapalne produkty przemiany materii, zmniejsza obrzęki, łagodzi bóle, poprawia się ruchomość stawów. Następuje też wzrost odporności organizmu. Wpływa korzystnie również w chorobach przemiany materii, obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów, kwasu moczowego i glukozy. Rozszerza obwodowe naczynia tętnicze..

 

Jeśli chcesz zapytać lub zarezerwować  napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

POLE OBOWIĄZKOWE *

  Odśwież Captcha  
 

 

Jesteś tutaj