BOJNICE - wody termalne

Share

Uzdrowisko Bojnice - znane z siarkowo-wapiennych wód termalnych ,położone jest w środkowej . Słowacji k/Previdzy na wysokości 297 m. n.p.m. w nitriańskiej kotlinie .Podstawą leczenia w Kupelach Bojnice

jest woda termalna o temperaturze 28-52 ° C, która wypływa z 9 źródeł z wydajnością 40l/s. Lecznicza właściwość bojnickich wód termalnych znana była już w XII w. Ma ona znakomity wpływ na nerwowy system wegetatywny, układ ruchowy. Atrakcją Bojnic jest  zamek z XII w. – jego ostatnim właścicielem był znany przedsiębiorca branży obuwniczej Bata.Obecny wygląd zamek zawdzięcza przebudowie z przełomu XIX i XX w, kopiującej  francuskie zamki znad Loary. Wnętrza zamku zawierają bardzo cenne kolekcje zabytkowych mebli, porcelany,obrazów  oraz wyposażenia.

BANIK
I kat. znajduje się w parku zdrojowym,5 pięter .Pokoje 1,2 osob. oraz apartamenty.Wszystkie z łazienkami,balkonami,TV,telefon.Część pokoi przystosowana dla osób niepełnosprawnych.Wyżywienie na miejscu.W obiekcie baza zabiegowa, sauna basen termalny,solarium, taras słoneczny, fitnes, kantor wymiany walut, parking.
Beseny termalne :  "Mały" (41C) i "Wielki" (33C) oraz basen odkryty "Strand" (32-36 C).


MIER
kat.I znajduje się w centrum uzdrowiska. Pokoje 1,2 osobowe oraz  apartamenty,wszystkie z łazienką,TV. Wyżywienie i zabiegi na miejscu.Do dyspozycji gości basen termalny,sauna, gabinet kosmetyczny ,kawiarnia,cukiernia,bar dzienny,kantor wymiany walut.Baseny termalne :  "Zielony"  (34 C) i "Żółty" i basen odkryty (32-36C), centrum WELLNESS.LYSEC+
nowoczesny , komfortowy hotel /rok budowy 2008/ pokoje 1, 2 osobowe  z łazienkami,TV,lodówka,telefon. Zabiegi , baseny termalne i wyżywienie w hotelu Mier - przejście łącznikiem .

Info: w pokojach są ręczniki , szlafrok można wypożyczyć na miejscu 8,60 Euro /pobyt

 

Lux ,Zobor, Slavia, Gabriela ,Klak,
Pensjonaty położone w pobliżu basenów termalnych ,pokoje 1,2 os. z łazienkami. TV,lodówka,telefon. Wyżywienie i zabiegi , baseny w LD Mier lub Banik / 100m

Tribecz - nowy obiekt o wysokim standardzie.  Wyżywienie i zabiegi w sanatorium Mier (200 m).
Pokoje 2 i 3-os. z łazienką, TV, telefonem, lodówką. Część pokoi z balkonem


Jak co roku proponujemy klasyczny pobyt leczniczy, podczas którego lekarz wskaże Państwu zabiegi

Bojnice Pakiet leczniczy 2015
Pakiet DYNAMIC to połączenie klasycznego pobytu leczniczego z nieograniczonymi wstępami na baseny termalne, czyli zabiegi lecznicze i kąpiele w wodach termalnych w jednym !!!

Bojnice Pakiet Dynamic 2015

Bojnice Pakiet Relax Pogoda 2015

Bojnice Pakiet VITAL 2015

Bojnice Pakiet Hotelowy cennik 2014


Wody termalne o składzie: wodorowe,węglowo-siarkowe, wapniowo-magnezowe, temperatura od 28 - 52 stopnie wydobywane z głębokości 1200-1500 m.
Wody poprawiają metabolizm, odporność, dotleniają tkanki, lecznicze działanie wody wpływa pozytywnie na autonomiczny układ nerwowy.

Wskazania do leczenia i rehabilitacji:
schorzenia ginekologiczne, aparat ruchowy , zwyrodnienia kręgosłupa, stawy biodrowe, choroby neurologiczne,s tany po urazach, operacjach kręgosłupa i ortopedycznych, nadwaga.

Wykonywane zabiegi
Balneoterapia
kąpiele, hydroterapia, masaż podwodny, kąpiel węglowa, jacuzzi
Termoterapia
Parafango, parafiny, diatermia
Zabiegi suche
masaż klasyczny, masaż wibracyjny, leczniczy masaż kręgosłupa, akupunktura, iniekcje gazowe
Elektroterapia   - pełen zakres
Ozonoterapia
Leczenie światłem


Odległość od Warszawy 600 km, kierunek na Słowacji Żilina, Mrtin,Previdza

Jeśli chcesz zapytać lub zarezerwować  napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

POLE OBOWIĄZKOWE *

  Odśwież Captcha  
 

Jesteś tutaj